Účinky drahých kamenů v naších špercích

 Drahé kameny působí na energetické úrovni, nejsou náhradou lékařské péče.


Měsíční kámen

Měsíční kámen

Měsíční kámen své nositelce přináší lásku, ochraňuje, omlazuje, aktivuje intuici a otvírá klid spojením s Lunou a Vodou. Vyrovnává mužsko-ženský princip, pomáhá s problémy ve vztazích, zlepšuje spánek. Zklidňuje napětí a tím napomáhá trávení. Zmírní potíže při menstruaci. Zvyšuje pravděpodobnost početí a pomáhá při těhotenství, porodu a kojení.

 

Ve svitu Luny se nacházíš

S vodou Tě láska pojí

Odevzdej slzy cos ronila

Hloubkám svým porozumíš..

Do stínů vetkni světlo své

Stříbrným paprskem voní

Žena jsi, na to nezapomeň


Rubín

Rubín drahý kámen účinky náhrdelník
Rubín vám navyšuje sílu a odvahu, odvádí smutek a negativní myšlenky, ochraňuje – je štítem proti útokům. Dovoluje více radosti a bohatství, a zahání noční můry. Harmonizuje srdeční čakru a zvyšuje sexuální touhu. Je spojen s planetou Mars a elementem Ohně. Pomáhá s trávicím systémem a ozdravně působí na dělohu. Rubín v zoisitu (anyolit) posiluje korunní čakru, a pomáhá s léčením minulých životů. Rubín ve fuchsitu ochraňuje a pomáhá s napětím a stresem, pohladí při pocitech prohry a pokoření.

 

Rubínem, Láskou jsi Ženo,

Kde jsi se ztratila se ptáš?

V slzách té bolesti co skrápěly

Hrob Tvé Lásky? Nyní procitáš..

Už víš.. Láskou jsi a vždy jsi byla

Srdce s odvahou otvíráš..

Plodivá její síla Tě vede do zahrad

Těch krás co bolest konejší

A Mír už na křídlech Pegasů

k Tobě spěchá s depeší

Vítej Lásko zpět mezi nás..“

 


Larimar

Larimar účinky náhrdelník

Meditace a klid, Larimar je duchovním kamenem, spojuje s Anděly a ostatními dimenzemi, léčí traumata z aktuální inkarnace i těch minulých. Otevírá v nás lásku a vede k nalezení spřízněné duše. Přináší konstruktivní mysl a ženy propojuje s přírodou a jejich ženskostí. Ze zdravotní oblasti působní hlavně proti energetickým blokádám v oblasti hrudníku, krku a hlavy, zprůchodňuje meridiány, chrání před negativními entitami a zmírňuje bolest.

Z vody jsi povstala, z její lásky se rodíš

Tóny Tě dovedou zpět ke všem Tvým mořím..

A Domov Tvůj sladký Tě obdarovává

Tou láskou co břehy zdobí

Ta jasnost a průzračnost VODY..

Ozvěnou z hloubky vyvěrá

Probouzí Tvé vlohy

Proudí Tebou, lásku zrodila

Tak z její hloubky tvoříš..“

 

Labradorit

Labradorit účinky náhrdelník

Mystický a ochranný kámen esoterického vědění přinášející světlo do života. Je přiřazen všem energiím a planetám. Posiluje intuici, pomáhá projít dobou velkých změn a uvolňuje vzpomínky a zklamání z minulých životů i aktuální inkarnace. Snižuje krevní tlak a napětí při menstruaci. Pomáhá s nachlazením a revmatismem.


Růženín

Růženín účinky náhrdelník

Je kamenem lásky, krásy, uzdravování, jemnosti, je přiřazen elementu vody a planetě Venuši. Pomáhá autenticky projevovat city, jemně otevírá srdce lásce a vede k sebelásce. Působí na kořenovou čakru, solar a srdeční čakru. Podporuje srdeční činnost – pomáhá při nemocech srdce a ledvin. Je univerzálním léčivým kamenem.


Ametyst

Ametyst náhrdelník účinky

Je přiřazen planetám Jupiter a Neptun, jeho elementem je Voda. Přináší silnou ochranu a navyšuje vibrace, pocity štěstí, klidu a odvahy. Jeho očistná léčivá síla zahání strachy, vztek, obavy a noční můry. Posiluje lásku a věrnost, intuici a jistotu v rozhodování a také dotahování záměrů do zhmotňování. Působí na krční a korunní čakru, pomáhá při léčení alkoholismu, bolesti hlavy, trávicích problémech, zlepšuje sluch a imunitní systém.

 

Smaragd

Smaragd účinky náhrdelník

Symbolizuje lásku, hojnost, vnitřní mentální sílu a ochranu. Je také léčivým kamenem přiřazeným planetě Venuší a elementu Země. Otevírá nás lásce a šťastným partnerským vztahům, přináší do života přátelství a zvyšuje duševní rovnováhu. Podporuje spojení s přírodou, vnímavost a působí ochranně. V podnikání podporuje hojnost. Uzdravuje vidění, pomáhá při šedém zákalu, čistí a regeneruje játra, zvyšuje imunitu, léčí pohybový systém, potlačuje infekce a snižuje horečku. Podporuje při léčbě zhoubných nádorů.


Rodochrozit

Rodochrozit účinky

Navozuje pocity lásky, klidu, navyšuje energii při fyzické aktivitě a přináší dynamiku do života. Pomáhá dostat se z deprese otevíráním lásky a soucitu, a projít smířením ohledně pocitů odmítání. Je spojen s planetou Mars a elementem Ohně. Očišťuje základní čakru a solar. Zmírňuje migrény, onemocnění dýchacích cest a astma. Harmonizuje srdeční rytmus a krevní tlak. Čistí oběhový systém.


Tygří oko

Tygří oko náramek účinky na zdraví

Můžete jej pro jeho ochranné vlastnosti nosit jako talisman chránící od všech druhů nebezpečí. Přináší finanční hojnost, otevírá intuici – věštecké nadání. Je přiřazen Slunci a elementu Ohně. Propojením slunce a země uzemňuje a navrací do hmoty a reality a naopak povznáší materialisticky laděné lidi a podporuje jejich duchovní růst. Je hřejivým kamenem podporující tok energie v těle a posiluje sebeuznání a sebehodnotu. Harmonizuje činnost hemisfér a sexuální touhu, urychluje léčbu zlomených kostí, zmírňuje křeče a pomáhá léčit poruchy osobnosti.


Malachit

Malachit účinky na zdraví

Je přiřazen planetě Venuši a elementu Země. Silně ochraňuje, dodává sílu, pocit klidu, lásky, otevírá srdce bezpodmínečné lásce a pomáhá při uzavírání smluv při podnikání. Detoxikuje tělo, hlavně játra, odstraňuje negativní energie a elektromagnetické záření. Pokud je Vaším tématem sexualita, pomáhá léčit traumata z minulých životů. Na fyzické úrovni působí na pohlavní orgány zejména u žen a podporuje při porodu. Zmírňuje astma, závratě, epilepsii a artritidu. Působí podpůrně na slinivku a slezinu. Posiluje imunitní systém. Čistěte pouze položený na krystalu křemene na slunci. (nesnáší sůl).


Lapis Lazuli

Lapus Lazuli kámen účinky

Je kamenem radosti, lásky, věrnosti, odvahy a léčení. Ochrání Vás, provede do hlubší meditace, klidu a míru. Je spojen s pátou a šestou čakrou. Otevírá komunikaci vnitřní pravdy a učí naslouchání druhým se soucitem a tím upevňuje vztahy, odstraňuje krutost a strádání. Je přiřazen planetě Venuši a elementu Vody. Na fyzické úrovni pomáhá s migrénami, snižuje horečku, zmírňuje potíže při respiračních onemocněních, příznivě působí na štítnou žlázu a hlasivky. Snižuje krevní tlak a čistí krev.


Chryzokol

Chryzokol drahý kámen

Lásku, moudrost, klid, meditaci a léčení Vám podpoří chryzokol. Je přiřazen planetě Venuši a elementu Vody. Ztiší emoce, prohloubí moudrost, na úrovni srdeční čakry otevírá schopnost milovat - hojí bolesti srdce a přináší lásku. Očišťuje od negativních energií a emocí – pocity viny. Na fyzické úrovni pomáhá se zažívacím traktem, kostmi, svalovými nebo menstruačními křečemi, hojí infekce na úrovni páté čakry a posiluje štítnou žlázu. Detoxikuje střeva, plíce, játra a ledviny.


Čaroit

Čariot

Zvýší Vaši sílu, přinese energii při vyčerpanosti a silně detoxikuje fyzické tělo. Je přiřazen planetám Jupiter, Neptun a elementu Vody. Pomáhá vést na cestě rozpoznání našich inkarnačních lekcí a zmírňuje strach. Hluboce léčí na fyzické a duchovní úrovni a otevírá bezpodmínečnou lásku k nám samým. Harmonizuje krevní tlak, uvolňuje při stresu a strachu a pomůže ke klidnějšímu spánku. Ozdravně působí na srdce, játra, oči a slinivku. Očišťuje auru a proměňuje negativní energii v hojivou sílu. Ovlivňuje srdeční a korunní čakru.


Citrín

Citrín

Citrín je mimořádně blahodárně působící krystal, je to šťastný a štědrý kámen. Je jedním z kamenů hojnosti, učí nás přilákat k sobě bohatství, prosperitu a úspěch, poskytuje štěstí každému, kdo ho vlastní.

 

Asterický Rubín

Asterický Rubín je kámen bohatství i ochrany. Podněcuje touhu po životě a sexuální aktivitu. Zahání strach, smutek a negativní myšlení. Zajišťuje klidný spánek bez nočních můr. Dodává odvahu a navozuje pozitivní stav mysli.


Ametyst

Ametyst blokuje geopatogenní zóny a negativní energii. Překonává závislosti a bloky všeho druhu. Zlepšuje paměť i motivaci. Rovněž pomáhá zapamatovat si sny a správně jim porozumět. Odstraňuje strach, vztek, obavy a zlobu. Potlačuje smutek a lítost. 

 

 Smoky crystal


Výborný proti depresím a dalším negativním emocím. Zahání strach a dodává sílu při rozhodování. Uzemňovací a ochranný kámen, pohlcuje elektrosmog, podporuje detoxikaci, potlačuje noční můry, zvyšuje soustředění a pomáhá při potížích s komunikací. Očišťuje mysl při meditaci, čistí a harmonizuje základní čakru.

Tyrkys

Tyrkys nám pomáhá chovat se čistě bez nekalých úmyslů. Pomáhá rozptýlit negativní pocity před tím, než se nám uloží ve vědomí. Ochraňuje nás před negativními silami duchovního světa, před škodlivými vlivy prostředí a před černou magií. Výborný je pro podporu dýchacího ústrojí, revmatismu a proti

Zdroj: Nefertitis.cz

Poezie: Petra Ane La